ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Щиро вітаємо Вас на сайті нашого освітнього закладу!
Для комфортного перегляду перед роботою скористайтесь кнопкою А+ вгорі сторінки. Повний перелік сторінок викликайте кнопкою КАРТА САЙТУ. Для того, щоб переглянути будь-яку ФОТОГРАФІЮ в реальному розмірі, клікніть на неї.
***
Шановні учні та батьки!
Завдання для дистанційного навчання знаходяться на сайті в розділі "Дистанційне навчання"
***
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

У світі – понад 2 мільярди дітей, 8 мільйонів з яких – це маленькі українці. Кожен з них народжується з правами. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. Ці та інші права передбачені Конвенцією про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Саме тому, щорічно, 20 листопада світова спільнота святкує Всесвітній день дитини.
***
14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці
Храмове свято Свято-Покровської церкви
День села Мельниківка
День захисника України
День українського козацтва

***
День вчителя
Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році і святкують Всесвітній день вчителя 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня.
Учитель мій! Як ми тебе любили,
як слухали тебе в полоні юних мрій!
У пам'яті моїй тримає років сила
твій тихий карий зір і кашель твій сухий.
Ти нас повів закохано і сміло
в незнаний світ, чудесних повний чар.
В твоїх словах, що ми в серцях лишили,
пізнали ми любові й дружби жар.
Закони вод, вітрів, і хмар, і світла
одкрились нам у ті далекі дні.
З тобою наша молодість розквітла
і наших дум пориви огняні.
Як гарно нам в фантазії просторах
було блукать, все чарувало нас.
Звучав наш сміх в широких коридорах
під час перерв у той далекий час.
Твій добрий зір в моїй уяві лине...
В. Сосюра

***
30 вересня
День мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. День усиновлення. Всеукраїнський день бібліотек.

У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі — провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів.
Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів. Спробуйте тепер сказати, що бібліотеки — це минуле століття. Нічого подібного!
Без сумніву, зараз можна завантажити й купити практично будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців. Пам’ятаєте ж: «Тиша повинна бути в бібліотеці» :)
До речі, Всеукраїнський день бібліотек — чудова нагода здути пил зі свого читацького квитка й дізнатися, що з новинок з’явилося в фондах. Або сходити в бібліотеку з дитиною та взяти улюблену книгу вашого дитинства. Або просто провести цей вечір за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати!
***
День Миру
21 вересня увесь світ відзначає Міжнародний день миру. Люди в різних куточках земної кулі віддають данину миру. Святкування Дня Миру спрямоване на те, щоб спонукати людей на всій планеті до осмислення проблеми миру. А ще - свято покликане змусити людей не тільки замислитися, але й зробити що-небудь заради миру. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

До відзначення Міжнародного дня миру 21 вересня долучилися учні та вчителі Мельниківської ЗОШ І-ІІ ступенів. В цей день були проведені флешмоби - створення «Голуба миру» із масовою участю учнів під гаслом: «Хай голуби Миру на землю зійдуть», акція «Подаруй голуба», конкурси дитячого малюнка на асфальті, виставки плакатів та дитячих малюнків «Мир на землі – радість у родині». Крім того, класні керівники провели виховні години «І синє небо, і жовте колосся», уроки миру «Діти України за мир у всьому світі». О 14.00 всі долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Дзвін Миру» та запустили в небо повітряні кульки з побажанням, щоб настав в Україні такий довгоочікуваний мир.
***
Нам 25!

Роман Косенко: "Своє 25-ти річчя відзначає Мельниківська школа! Був присутній як запрошений гість та як чоловік випускниці Любов Косенко. Було дуже приємно відзначити ювілей в дружній компанії випускників та вчителів. Чудова організація свята, смакування короваєм, українські пісні та гарний настрій був забезпечений!)))"
***
Здрастуй, школо!

***

Україна як суверенна держава кожного року відзначає проголошення незалежності. Датою створення незалежної України є 24 серпня. В цей день прийнято Акт про незалежність України. Це відбулося 1991 року.
***
День Прапора України
Під синім небом України
Зазолотилися жита,
У чулім серці воєдино
З`єдналася палітра та.
Бо це дано нам споконвіку -
Від пращурів жива яса -
Душею, що не любить крику,
Єднати землю й небеса.
Здається, що на запитання, коли день Прапора України, сьогодні зможе відповісти навіть наймолодший школяр. Складнощів з цим, як правило, не виникає. Чому? Річ у тому, що ось уже декілька років поспіль це свято широко відзначається не тільки на території країни, але і далеко за її межами, наприклад, в Канаді, Австралії, Польщі, Італії і Іспанії, тобто саме там, де проживає чисельна українська діаспора, що продовжує відчувати себе частиною нехай далекої, але все ж таки батьківщини, землі, де народилися предки.

Дата проведення дня Прапора в Україні - 23 серпня. В цей день державному прапору, як святині, віддаються вищі державні почесті.
***
День народження
Івана Костянтиновича Айвазовського

Видатний художник-мариніст Айвазовський народився 29 липня 1817 року у Феодосії, у сім’ї вірменського крамаря. Справжнє ім’я - Ованес Айвазян. Юний Айвазовський захопився мистецтвом ще змалечку, проте сім’я жила бідно, тому йому доводилось малювати самоварним вугіллям на стінах будинків.
Згодом його талант помітили видатні діячі мистецтва та Айвазовського відправили навчатись до Петербурзької Академії мистецтв. Після академії художник багато подорожував та малював картини на замовлення. Зрештою він оселився у рідній Феодосії, де збудував будинок і майстерню, а згодом відкрив галерею.
Бій брига "Меркурій"
Особливим захопленням Айвазовського було море та його пейзажі. Картини художника «Дев’ятий вал», «Шторм на морі», «Бій брига «Меркурій» є всесвітньо відомими та визнані шедеврами образотворчого мистецтва. Зокрема, у 2007 році одна з картин Айвазовського пішла з аукціону за 2,710 мільйонів фунтів. А через два роки іншу картину було продано за 1 мільйон 594 тисячі доларів.
У Феодосії досі діє його галерея.
До 200-річчя Айвазовського Нацбанк України випустив пам’ятну монету з його зображенням.
***
8 липня - День родини

Український День родини відносно молоде свято і святкується з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня 2011-го.
Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня – день Петра і Февронії, покровителів сім'ї та шлюбу. Їх шлюб є зразком християнського шлюбу. Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол в 1203 році. За кілька років до цього князь Петро захворів, ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні князеві було відкрито, що його може зцілити дочка «древолазца» бортника, що добував дикий мед, Февронія, селянка села Ласкавого в Рязанській землі. Діва Февронія була мудрою, її слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і уміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися на ній після зцілення. Февронія зцілила князя, проте він не додержав свого слова. Хвороба поновилася, а Февронія знов вилікувала його і таки вийшла за нього заміж. Коли Петро успадкував після князювання брата, бояри не захотіли мати княгиню простого звання, заявивши йому: «Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром». Князь узяв Февронію, сів з нею в човен і відплив по Оці. Вони стали жити простими людьми, радіючи з того, що разом, і Бог допомагав їм. В Муромі почалася смута, багато пустилися домагатися вільного престолу, почалися вбивства. Тоді схаменулися бояри, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра. Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян.
В міжнародному співтоваристві День сім'ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році і відзначається 15 травня.
***
28 червня
Вітаємо з загальнодержавним святом – Днем Конституції України! 1996 року українські громадяни отримали Основний закон, який гарантував їм права та свободи, наблизив Україну до країн з розвинутою демократією та остаточно закріпив незалежність нової європейської держави.
Той, хто не розуміє, скаже: «Що тут відзначати? Офіційне свято!». Насправді Конституція — паспорт країни. Тільки зріла держава може дозволити собі прийняти Основний Закон, що дає можливість щасливо жити в улюбленій країні. Тож давайте разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах європейської демократії! З Днем Конституції!
***
22 червня

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
відзначається щорічно 22 червня. День пам’яті українців, загиблих у часи Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 років. Нагадаємо, Велика Вітчизняна війна тривала з 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Вона стала важливою складовою Другої світової війни. Складно уявити, але ті страшні дні позбавили життя кожного п’ятого українця.
День встановлено згідно з указом Президента України від 17 листопада 2000 року з метою «…всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…».
22 червня... Покладання квітів до могили загиблих... Хвилина мовчання... Пам'ятаємо!
***
Табір... Це того варте!




***
Вітаємо наших переможців!
Ще один навчальний рік добіг кінця. Уся шкільна спільнота підводить підсумок своєї роботи: талановиті, креативні учні є у нас!
Дядченко Вероніка, учениця 7 класу, виборола I місце в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця» і отримала Диплом першого ступеня; I місце Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник-2017»(Диплом першого ступеня); III місце регіонального етапу Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower-2017»(Диплом третього ступеня); Грамота з біології у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус-2016»; III місце районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
Тригуб Дмитро, учень 7 класу, посів I місце в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права» у номінації «Середня група. Індивідуальна робота» і отримав Диплом першого ступеня; виборов III місце і отримав Грамоту третього ступеня в обласному конкурсі «Світ моїх прав».
Пята Тетяна, учениця 8 класу, за результатами районного конкурсу «Світ моїх прав» посіла I місце; II місце у Всеукраїнській українознавчій грі «Патріот» і отримала Диплом другого ступеня регіонального рівня; III місце у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус-2016»(Диплом третього ступеня).
Власенко Зінаїда, учениця 8 класу, посіла II місце в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права» у номінації «Середня група. Індивідуальна робота» і отримала Диплом другого ступеня та отримала Диплом третього ступеня у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус-2016» (III місце).
Чуйченко Юлія, учениця 8 класу, у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус-2016» зайняла III місце і має Диплом третього ступеня.
***
Літо принесло школярам бажані канікули!
Запрошуємо до табору! Зміна 14 днів: 29 травня - 14 червня (з понеділка по суботу увесь день дитина займається в таборі, увечері повертається додому). Кожен день присвячений окремій темі. Розважальні інтелектуальні ігри, безліч розваг, веселі квести та екскурсії, ігри на свіжому повітрі, прогулянки, сюжетно-рольові ігри, щоденні тренування, весела зарядка, творча студія. Для найменших передбачений денний сон.

***
Традиційне свято

Сьогодні пролунав останній дзвоник. День видався теплий і сонячний, тож радісне і водночас сумне свято останнього дзвоника було незабутнє. Школа відсвяткувала його урочисто і по-особливому. Привітали вчителів, працівників школи, учнів та батьків з традиційним шкільним святом. Подякували вчителям за нелегку працю, за подаровані учням знання, за незабутні уроки добра, чесності та справедливості, любові до Батьківщини. Особливі вітання висловили випусникам, адже передзвін останнього дзвінка відкриває їм нову сторінку життя. Дев'ятикласникам побажали нових перемог у здійсненні заповітних мрій, знайти власну життєву стежину, міцного здоров`я, віри, надії, любові, мирного неба над головою. Усім дітям побажали чудового літнього відпочинку, цікавих пригод, вражаючих подорожей, справжніх друзів, яскравих миттєвостей, сонця і радості, миру!
***
Азбука ввічливості
Класним керівником 6 класу Пономар В.Г. проведена виховна година „Азбука ввічливості”, метою якої було закріпити у школярів знання і навички елементарних правил поведінки та етикету, виховувати культуру спілкування у повсякденному житті, моральні основи культури поведінки в колективі, культуру мовлення.

***
9 травня

«Якщо не забувати війну, з'являється багато ненависті. А якщо війну забувають, починається нова...». Автор книги «У війни не жіноче обличчя» Світлана АЛЕКСІЄВИЧ, лауреат Нобелівської премії.
Сьогодні був особливий день. 9 Травня. День Перемоги. День зі сльозами на очах… Він був, є, і буде в наших серцях. Сьогодні біля Братської могили ми згадуємо людей, які були в самісенькому пеклі війни, які змогли передати нам Віру і уміння цінувати Мить, кожну мить Життя, берегти свою землю, радіти, любити і шанобливо вимовляти слово МИР. І, головне, розуміти ці слова, і чути в них заповіт усім прийдешнім поколінням. Сьогодні ми згадаємо всіх… І складемо Вам подяку за щастя жити, за Вашу відвагу, за Ваш подвиг!!! З Днем Перемоги! Ми пам’ятаємо! Ми шануємо! Ми бережемо пам’ять про Вас…

***
Будь природі другом!
День навколишнього середовища ( День довкілля) відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. А 22 квітня, починаючи з 2010-го року, — Всесвітній день Матері-Землі ( Міжнародний день Землі). Головна мета святкувань — це підвищення рівня свідомості людей в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища. Мельниківські школярі приєдналися до цих ініціатив і закликали всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

28 квітня Оксана Василівна Ратушна – організатор і натхненник святкування, ведучі – Кривко Олександра і Талакіна Ліза (3 клас), юні актори – Власенко Зіна ( Водяник), Ірина Зеленіна ( Мара), Костянтин Шакалюков ( Лісовик), Пята Тетяна ( Флора), учні 8 класу, Дядченко Вероніка ( Повітруля), Тригуб Дмитро ( Повітрун) - 7 клас, шестикласники Ярослав Польовенко і Владислав Пишний ( Моховик і Гоболін) зачарували всіх присутніх – і дорослих, і малих – ЕКО КАЗКОЮ. Другокласники порадували піснями. Шиленко Назар, учень третього класу, вразив майстерністю декламатора. Мельниківські школярі переглядали відео, грали в інтерактивну гру «Мікрофон: Що я можу зробити, щоб…», виконували завдання вправи «Займи позицію»…
Насамкінець, діти вирішили травневі свята провести з максимальною любов’ю до природи, не залишаючи після себе сміття; продовжити збір відпрацьованих батарейок й пластикових кришечок; поділитися з усіма дорослими
15 порадами, як допомогти довкіллю:
Замініть лампочку
Якщо кожна родина в Україні замінить одну звичайну лампочку на енергозберігаючу, це знизить забруднення довкілля аналогічно видаленню з доріг мільйона автівок!
Віддавайте скло на переробку
Непероблене скло може розкладатися мільйони років. А от при переробці скла рівень забруднення повітря нижче на 20%, води - на 50%, ніж при його виробленні.
Вимикайте комп'ютер на ніч, цим ви заощадите 4о ватт електроенергії
Якщо ви не хочете вранці чекати, поки він завантажується, то чому б не зробити це, поки ви йдете вмиватися? Те ж саме стосується й інших електроприладів.
Використовуйте другу сторону паперу
Не буде великою проблемою, якщо ви настроїте принтер на друк з обох боків за замовчуванням.
Вимикайте світло
Коли ви виходите з кімнати, в якій горить звичайна лампочка, завжди вимикайте світло. На тривалість використання енергозберігаючих ламп впливає кількість вмикань-вимикань, тому їх варто виключати лише тоді, коли ви залишаєте кімнату надовго.
Полагодьте труби
Вода, яка капає, може й не заважати. Проте уявіть, скільки води витече за рік!
Посадіть дерево
Це корисно як для повітря, так і для землі. Можна зробити це традицією - садити по одному дереву сім'єю раз на рік.
Купуйте місцеве
Уявіть, наскільки забруднюється довкілля при вантажоперевезеннях. Підтримуйте місцевих виробників!
Підвезіть колегу
Нажаль, в більшості випадків люди їдуть на роботу одні і, зазвичай, ще три місця залишаються пустими! Домовляйтеся з колегами!
Віддавайте одяг
Перш ніж викинути щось з досить гарних ще речей просто через те, що вони вам замалі, вийшли з моди чи просто набридли, подумайте, чи не потрібні ці речі кому-небудь. Цілком можливо, що їм будуть раді в благодійній організації.
Вирощуйте кімнатні квіти
Вони не тільки прикрасять оселю, а й сприятимуть очищенню повітря в будинку. Крім того, їх можна подарувати замість зрізаних. І тоді, можливо, ваші друзі теж почнуть їх вирощувати.
В магазин - зі своїм пакетом!
Не купуйте новий пакет щоразу, як робите покупки. Широко відомо, що поліетиленові пакети - один з основних забруднювачів наших міст і сіл. А ще краще - купіть або пошийте собі красиву еко - сумку!
Сплачуйте рахунки онлайн
Якби всі платили за послуги в інтернеті, замість використання паперових квитанцій, можна було б зберегти кілька десятків мільйонів дерев на рік!
Використовуйте акумуляторні батареї
Одноразові лужні батарейки, які ми тепер збираємо - це лише невелика частка десятків мільярдів батарей, що продаються щороку! Купіть зарядний пристрій і акумулятори. Це окупиться вже через кілька місяців.
Відключіть зарядний пристрій
Не потрібно залишати зарядний пристрій в розетці, коли нічого не заряджається! Бо хто не знає, недостатньо просто відключити ноутбук, мобільний телефон. Потрібно обов'язково витягнути зарядку з розетки, оскільки електрика при цьому все одно витрачається!
***
Пам'ятаємо

Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов"їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
І прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ганки.
Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
Ліна Костенко
***
23 квітня: Міжнародний день книги та авторського права
Пам'ятник книзі в м. Хайфа (Ізраїль)
Може, не найбiльше, але найкраще диво свiту – це книга. Тiльки подумай: ти читаєш про країну, в якiй нiколи не був, i немов сам опиняєшся у цьому незнаному світi. Наче стаєш незримим учасником усiх подiй - якимось дивом - у минулому або майбутньому, мандруючи сторiнками творiв... Розгортаєш книжку про славних козакiв, якi жили давно, декiлька сторіч тому, – й ось вони вже перед тобою; чується передзвiн шабель, iржання бойових коней...
Найперша в iсторiї людства книжка – це кам’яні наскельні зображення. А далi були книжки на берестi, глинi, пергаментi й, нарешті, на паперi. Найдавнiша українська рукописна книга, яка збереглася до наших днiв, – це Велесова Книга, написана у IX-XI сторіччі на дерев’яних табличках.
А книга пізнішого часу – Остромирове Євангеліє, написне у 1050–57 роках. Саме на цiй книзi президенти України присягають українському народові при введенні на посаду глави держави ...
Остромирове Євангеліє
Виникнення книгодрукування у східнослов’янських народiв пов’язане з iменами трьох видатних першодрукарiв: Швайпольда Фiоля, Франциска Скорини та Iвана Федорова.
Всесвітній день книги й авторського права святкують щороку 23 квітня з 1995 року. Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня померли Сервантес, Шекспір, Де ля Вега, М.Коцюбинський, а народилися Моріс Дрюон, Григорій Тютюнник, Андрій Курков...
Фасад бібліотеки в м. Канзас-Сіті (США)
Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу. В цей день відбувається багато цікавих заходів. Зокрема, проголошення Всесвітньої столиці книги. Проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власности та книговидання.
***
Людина починається з добра
Згідно з дослідженням японських і американських психологів на чолі з Кейко Отаке проведеним на базі університету Квансей Гакуін та коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим більш щасливими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність і інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не тільки з великим оптимізмом дивляться на світ, але і фізично відчувають себе краще, відчувають своє життя більш гармонійним.
У свою чергу вчені Мічиганського університету (США) вважають, що добрі люди менше хворіють. Вчені також зазначили, що чуйні люди живуть в середньому на дев'ять років довше, ймовірно, завдяки тому, що в них кращий імунітет і здоровіше серце: адже коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини.
Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, так званих гормонів щастя, також відомих як природне знеболювальне. Крім того, ендорфіни мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Виявляючи чуйність, ми відчуваємо фізичне полегшення, відчуваємо себе менш самотньо, оточуючі викликають у нас менше неприязні. Нарешті, чуйність супроводжується душевним піднесенням, яке межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, що регулює наш настрій.
З метою формування в мельниківських дітей людяності, чуйності та доброзичливості класний керівник 9 класу Т.О. Ткаченко 10 квітня зібрала всіх-всіх школяриків на урок доброти.
Пята Аня
Разом з ведучими - Аліною Дземою та Анею Коваль - присутні йшли "СТЕЖИНОЮ ДОБРА", ростили "ДЕРЕВО ДОБРИХ СПРАВ"; вболівали за Хлопчика і Дівчинку (юні актори Назар Шиленко та Олександра Кривко), які зустрілися з Бабою Ягою (Ірина Зеленіна) й познайомилися з Феєю (Ліза Талакіна); насолоджувалися виступом шкільних "зірочок", яких підготувала Ю.Ю.Прус: Пяти Ані, Юлі Чуйченко, Тані Пяти, Іри Зеленіної, Зіни Власенко.
***
Міжнародний день дитячої книги

Дитячі книги - це не тільки коли всім смішно та коли все просто і наочно, яскраво й привертає увагу. Дитяча книга - це коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя. Тобто в правильній дитячій книзі, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.
Цього року свято дитячої книги святкує свій півстолітній ювілей, адже Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY). Відзначається він щороку 2 квітня, в день народження Ганса Крісіана Андерсена (1805-1875), підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої літератури у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нового покоління.
Однією з головних ініціаторок цього свята стала німецька дитяча письменниця, засновниця IBBY, Єлла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові.
Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. За традицією популярного письменника-переможця запрошують написати Послання дітям всього світу, а відомого художника – створити оригінальний плакат до цього дня. Жоден з українських письменників чи художників-ілюстраторів за весь час існування премії ще не був нагороджений медаллю Андерсена.
Тільки 1973 року Почесний диплом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий і в 1979 році до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

Ілюстрація Владислава Єрка до казки Г. Х. Андерсена "Снігова королева"(видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", «Найкраща дитяча книжка-2006» (США), Фонд Андерсона).
***

Літо стало на годину ближче :)
А ви не забули перевести годинник?
***

1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі вперше відзначили Всесвітній день поезії. Цей день покликаний служити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Вона вабить все нових і нових читачів. Навіть той, хто кричить: “Не люблю віршів всіляких поетів!”, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поезію до душі.
https://www.youtube.com/watch?v=MOjn9A8B7sg
https://www.youtube.com/watch?v=8fFNFwhREF8
https://www.youtube.com/watch?v=QpQPw_yT2kw
***
В Україні відзначають День добровольця
Верховна Рада України прийняла постанову «Про встановлення Дня українського добровольця». Згідно з постановою він відзначатиметься 14 березня. Це зроблено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Саме у березні 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях. 14 березня 2014 року понад 500 бійців прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.
Самооборона "СІЧ" міста Сміла в Мельниківській школі
***
Візуал, аудіал, кінестетик – хто це? Або особливості сприйняття інформації
Вислів про те, що всі люди різні, не просто фраза. Кожен з нас по-різному сприймає інформацію і реагує на неї. Але якщо реакції – це більше до визначення інтровертів і екстравертів, то в залежності від способу сприйняття ми ділимося на візуалів, аудіалів і кінестетиків. Це три основних типи мислення людини і дуже важливо враховувати цей фактор, особливо у процесі навчання дитини.
Три типи людей – три способи мислення. Кожен з них кардинально відрізняється один від одного. Якщо коротко, то візуал сприймає інформацію картинками, аудіал – звуками, а кінестетик – емоціями. Але давайте розберемося детальніше, можливо саме ця інформація допоможе вам краще пізнати своїх дітей.
Згідно зі статистикою, серед населення 25% аудіалів, 35% візуалів і 40% кінестетиків.
Аудіал в процесі спілкування звертає максимум своєї уваги на мову. Його цікавлять слова, але головним чином він розуміє вас через інтонації. Його вухо вловлює найменші зміни тону, висоти голосу. Найчастіше розповідаючи про що-небудь вони оперують словами: «чув», «говорили» і подібними. Існує дуже хитра пастка вивести на чисту воду аудіала. Запитайте у нього про те, наприклад, що він робив вчора ввечері. Якщо ваш співрозмовник дивиться вліво – згадує правдиву інформацію, якщо праворуч – щось вигадує.
Серед візуалів більшість творчих людей, які сприймають зовнішній світ через образи, фантазію, уяву. В цьому процесі основну роль грає зір. Досить часто вони відрізняються підвищеною жестикуляцією, адже їм не вистачає слів, щоб повністю описати свої думки. Все це від того, що візуали думають картинкою, а вона має набагато більше фарб, ніж слів. Такі люди відрізняються відмінною візуальною пам’яттю. Досить часто вони, подивившись на сторінку книги, можуть з легкістю відновити її в пам’яті і прочитати потрібну інформацію.
Людина з типом мислення кінестетик – заручник почуттів та емоцій. Таких людей більшість. Для них дуже важливий тактильний контакт. Вони трохи довше приймають рішення, в деяких випадках не здатні оперативно оцінити ситуацію. Визначити кінестетика досить просто. Під час розмови він буде час від часу намагатися доторкнутися до співрозмовника. Для них дуже важлива зовнішня ситуація, вона повинна бути максимально комфортною.
Та існує ще один тип людей. Дискрети – люди з особливим типом мислення. Такі люди зустрічаються досить рідко, тому не вписуються в загальну теорію. Дискрети мислять з точки зору корисності та функціональності. Вони оцінюють світ з точки зору сенсу. Фактично, три попередніх типи людей отримують досвід через слова, в разі дискрета – слова і є досвідом. Вони сприймають всю інформацію буквально, не замислюючись про те, що за нею може стояти.
Варто зазначити, що особи, що повністю належить одному типу мислення, не існує. У кожному з нас є частинка від кожного з них, але в той же час ми володіємо домінуючим типом сприйняття. Саме за ним прийнято відносити людини до однієї з категорій.
Особливості запам’ятовування:
Візуал пам’ятає те, що бачив, запам’ятовує картинами (образне мислення добре розвинене).
Аудіал – те, що обговорював, запам’ятовує, слухаючи.
Кінестетик пам’ятає загальне враження; запам’ятовує, рухаючись, обмацуючи, нюхаючи.
Приклад поведінки на перерві:
Візуал найчастіше залишається в класі (якщо там не дуже шумно) або виходить у коридор і розглядає інформацію на стінах, спостерігає за іншими дітьми.
Аудіал використовує перерву, щоб наговоритися і погаласувати.
Кінестетику перерва потрібна, щоб розім’ятися, порухатися.
Звичайно ж, при навчанні, вихованні необхідно враховувати особливості сприйняття і переробки інформації. Це відноситься і до батьків, і до педагогів. Важливо спілкуватися з дитиною на “його мові”.
При виконанні дитиною домашнього завдання рекомендується:
візуалу дозволити мати під рукою листок, на якому він у процесі роботи може креслити, штрихувати, малювати і т.д.;
аудіалу не робити зауваження, коли він в процесі запам’ятовування видає звуки, ворушить губами;
кінестетика не змушувати сидіти довгий час нерухомо, давати можливість моторної розрядки (сходити в іншу кімнату, встати і пострибати …).
При спілкуванні використовуйте методи, зрозумілі та близькі дитині:
з візуалами вживайте слова, що описують колір, форму, місце розташування, можна виділяти кольором пункти в книзі, використовувати таблиці, схеми, наочні посібники;
з аудіалами використовуйте варіації голосу (гучність, паузи, інтонації);
з кінестетиками використовуйте жести, дотики, досить повільну мову, дозволяйте йому “обігравати” інформацію.
Кожна людина, дитина в тому числі, використовує різні канали сприйняття, тобто, ми не можемо бути тільки візуалами, наприклад. Особливості сприйняття залежать і від віку: для маленьких дітей властиво прагнення все помацати, спробувати на смак, школярі ж частіше залучають слух і зір. Вчіться розуміти один одного, тоді у вашому житті і в житті ваших учнів буде набагато цікавіше та простіше!
День народження Тараса Шевченка

***
4 березня народився той,
хто дав музичні крила Україні

Михайло Вербицький
(04.03.1815 - 07.12.1870)
Передача "Велич особистості" телеканалу "Рада" до 200-літнього ювілею композитора youtube.com/watch?v=WDquMqtkKLY
***
Всесвітній день письменника

Цей день святкується щороку 3 березня за рішенням міжнародного об'єднання письменників - ПЕН-клубу, - яке виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між країнами, проти таких негативних аспектів ЗМІ, як навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційна їх інтерпретація заради політичних чи особистих інтересів.
***
Притча «Мішок картоплі», чи історія про те як ніколи не злитися
Кожного дня з кожним із нас трапляються тисячі різних ситуацій. Щось з цього нас радує, дивує, приносить нові знання, а щось навпаки засмучує, ображає і пригнічує. Та в більшість ситуацій ми сприймаємо так, як нам зручно, і навіть не замислюємося про наслідки для себе та інших. А якщо ми будемо частіше думати про свої вчинки, реакції та сприйняття, то приємностей буде більше, а образ набагато менше.
Одного разу учень запитав вчителя:
– Ти такий мудрий. Ти завжди в гарному настрої. Допоможи і мені бути таким.
Учитель погодився і попросив учня принести картоплю і прозорий пакет.
– Якщо ти на кого-небудь розсердишся, – сказав учитель, – то візьми цю картоплину. З одного її боку напиши своє ім’я, з іншого ім’я людини, з якою стався конфлікт, і поклади цю картоплину в пакет.
– І це все? – Здивовано запитав учень.
– Ні, – відповів учитель. Ти повинен завжди цей мішок носити з собою. І кожного разу, коли на кого-небудь образишся, додавати в нього картоплю.
Учень погодився.
Пройшов певний час. Пакет учня поповнився ще кількома картоплинами і став уже досить важким. Його дуже незручно було носити з собою. До того ж та картопля, яку він поклав спочатку, стала псуватися. Вона почала гнити, деяка проросла, деяка зацвіла і стала видавати різкий неприємний запах. Учень прийшов до вчителя і сказав:
– Це вже неможливо носити з собою. По-перше, пакет занадто важкий, а по-друге, картопля зіпсувалася. Запропонуй що-небудь інше.
Вчитель відповів:
– Те ж саме відбувається і в тебе в душі. Коли ти на кого-небудь ображаєшся, то у тебе в душі з’являється важкий камінь. Просто ти це одразу не помічаєш. Потім каміння стає більше. Вчинки перетворюються на звички, звички – в характер, який народжує зіпсовані вчинки. Та про цей вантаж дуже легко забути, адже він занадто важкий, щоб носити його постійно з собою! Я дав тобі можливість поспостерігати весь цей процес з боку. Кожен раз, коли ти вирішиш образитися, чи, навпаки, образити когось, подумай, чи потрібен тобі цей камінь.
***
День народження
ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Документальний фільм Богдана Голені про мужню українку дивіться за посиланням www.youtube.com/watch?v=v6mrp1jrGqY
***
Міжнародний день рідної мови

відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки половині з 6000 розмовних мов світу загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати кожну мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність сучасної людини є ключем до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Усі уроки української, що проходили цього дня в школі, були спрямовані на формування в учнів відчуття причетності до рідної мови та культури. По дитячому щиро звучали твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка у виконанні залюблених у красу рідного слова школяриків. Вправи "Перекладач" та "Наголос" не тільки виявляли знавців української мови, але й спонукали всіх без винятку до досягнення нових вершин у її вивченні.
***

20 лютого. День пам'яті Небесної сотні. Ми пам'ятаємо...
Минуло три роки від тих страшних подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам'яті українського народу, які, по суті, стали переломним етапом у новітній історії нашої держави й змінили країну та кожного українця. Сьогодні ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо героїв Небесної сотні, адже їх подвиг - це ціна нашої свободи. Вони - перші, хто став на шлях боротьби, яка продовжується і сьогодні. Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім'я України. Три роки тому, а смае 18, 19 і 20 лютого, герої масово гинули на Майдані від репресивниї дій тодішньої влади. Їх назвали "Небесною сотнею" тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що український дух є незламним, а народ - нескореним.
20 лютого в урочисто прикрашеному залі Мельниківської ЗОШ І-ІІ ступенів зібралися учні, вчителі, гості, щоб згадати події на Майдані. Урок-реквієм розпочався з виконання Гімну України. Звучали вірші, пісні, приурочені тим дням, героям Небесної сотні. Виступи супроводжувалися презентацією та уривками з фільму «Зима, що нас змінила». Перед присутніми виступив наш односельчанин, учасник Революції Гідності, Гребенюк Віктор Олексійович. Віктор Олексійович згадав, як в перервах між роботою їздив у Київ на Майдан, про дні, проведені там з 21 листопада 2013 року до 18 лютого 2014 (19 лютого йому потрібно було бути на роботі), про героїв Небесної сотні з Черкащини, з якими був знайомий особисто. Наш гість звернувся до всіх присутніх з побажанням любити свій народ, свою країну, шанувати пам'ять героїв, що віддали і віддають своє життя за Україну, її незалежність та свободу. Учасники заходу запалили свічки, вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за правду, свободу, незалежність своєї держави. За інформацією Москаленко С.М., вчителя історії Мельниківської ЗОШ І-ІІ ст.


***
15 лютого. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах і повернутися живим з війни...
Війна в Афганістані – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати… Ця війна тривала від 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 2238 днів.
Кожний четвертий(!) солдат був родом з України і це в той час, коли Україна була однією із п’ятнадцяти республік.
За десять років цього пекла на один день припадала смерть чотирьох молодих людей віком від 18 років…
160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами Афганістану, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, 1982 батька, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами — 711 дітей.
Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів. Це були тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для суспільства.
Воїни-інтернаціоналісти й сьогодні повсякчас виявляють мужність, поміркованість, організованість. Створивши міцну, добре структуровану громадську організацію, вони плідно і конструктивно співпрацюють з державними органами у вирішенні питань соціального захисту ветеранів війни і сімей загиблих, ліквідації наслідків воєн, героїко-патріотичного виховання молоді.
***
Олександр Антонович Захаренко.
ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА

Науковці минулого і сучасності ламали списи, намагаючись з'ясувати: що є первинним і найбільш необхідним – виховання особистості чи надання знань?
Нова епоха вимагає передусім духовності, бо раціоналізм дійшов уже тієї межі, за якої прірва, крах. Саме тому безцінним є досвід Сахнівської школи Корсунь-Шевченківського району Черкаської області – авторської школи Олександра Антоновича Захаренка, де було створено унікальну систему навчально-виховної роботи, яка забезпечувала формування толерантної особистості, готової до співробітництва, сприяла розвитку здібностей до творчої діяльності, тобто систему, що базується на принципах дитиноцентричної концепції виховання в контексті особистісно орієнтованої педагогіки, обґрунтованої Бехом І.Д. Сахнівську школу в певній мірі можна вважати унікальним закладом, оскільки навчально-виховний процес у ній був конкретним прикладом втілення педагогічних теорій і творчим продовженням практичних напрацювань багатьох педагогів-попередників О.А.Захаренка, його ідеї тісно переплітаються з теоретичними напрацюваннями багатьох педагогів нашої країни і зарубіжжя, а саме: як відомий соціаліст-утопіст ХІХ ст. Роберт Оуен у Великобританії [Нью-Ленарк, Шотландія], О.А.Захаренко в українському селі Сахнівка перетворив навчальний заклад у духовно-інтелектуально-культурний центр; враховуючи твердження Т.С.Шацького щодо необхідності “педагогізації середовища” і активної участі шкільного колективу в удосконаленні оточуючого середовища, педагогічний колектив Сахнівської школи на чолі з Захаренком виховував дітей, одночасно здійснюючи вплив і на батьківську громадськість. Намагаючись забезпечити повноцінний виховний вплив на учнів своєї школи, О.А.Захаренко враховував можливості всіх суб’єктів соціокультурного середовища: педагогічний колектив не тільки підтримував зв’язки з різноманітними закладами, об’єднував їхні зусилля у вихованні учнів, а й фактично досяг того, що школа стала центром культурно-виховного середовища. Ця школа стала унікальним закладом, органічно поєднавши елементи різноманітних педагогічних технологій: метод колективних творчих справ, розроблений І.П.Івановим; нову інтерпретацію методу проектів Дж. Дьюі, який відомий з кінця ХІХ – початку ХХ віків і розглядається у сучасних працях О.М.Коберника; ідеї А.С.Макаренка щодо організації учнівського самоврядування; роздуми В.О.Сухомлинського про співвідношення навчання і виховання, роль колективу для особистості, значення трудового виховання; гуманно-особистісну технологію Ш.Амонашвілі; різноманітні експерименти щодо активізації навчального процесу, використання нових форм діяльності школи, як у французького педагога Селестена Френе.
Ще цікавіше про Сахнівську школу і не тільки читайте тут:
***
КРУТИ. 1918...

В бою під Крутами Україну захищали й уродженці Смілянщини
29 січня 1918 року у бою під Крутами був й смілянин – юнкер Першої юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького, уродженць села Яблунівка Валентин Отамановський, пише видання «Козацький край».
Син багатодітного дрібного службовця, рахівника цукроварні графа Бобринського, Валентин Отамановський мав видатний розум і всі вершини в житті здобував самостійно: із золотою медалю закінчив гімназію в Києві, а потім демонстрував блискучі успіхи в навчанні на юридичному факультеті університету Святого Володимира, а потім – у Київському політехнічному інституті...
Докладніше читайте за адресою:
http://smila-ua.com/index.php/uk/interesting/2155-interesting-2017-01-29
***

27 січня. Світ вшановує пам'ять жертв Голокосту
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту - пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно 27 січня. Саме в цей день 1945 року були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща).
***

***

***
Дякуємо EDUkIT за наш сайт!