Учні зобов'язані:

1. Приходити до школи вчасно.

2. Приходити до школи підготовленими до уроків.

3. Виходити за межі школи до закінчення занять тільки за письмовим дозволом класного керівника, вчителя-предметника або чергового адміністратора.

4. Приходити в школу охайними та в шкільній формі.

5. Мати при собі змінне взуття за несприятливих погодних умов.

6. Дотримуватись правил культури поведінки та спілкування.

В школі заборонено:

1. Тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв.

2. Використання під час занять мобільних телефонів.

3. Вхід до школи стороннім особам.

4. Вигул тварин на території школи.

/Files/images/berezen/alert-300x225.jpg

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.
2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.
3. Дотримуйтесь правил посадки в електропоїзд, автобус.
4. На зупинці не стійте близько до краю.
5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, негайно повідомте дорослих.
6. Не розпалюйте вогнища.
7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.
9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.
10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.
11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.
12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.
13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.
14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
15. Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно!
16. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

Виконуймо домашнє завдання з радістю

Домашнє завдання – це те, що забирає вільний час, примушує вчитися вдома, створює нові труднощі тощо. Інколи так говорять деякі учні. Але, насправді, домашнє завдання передбачає дещо іншу мету:самостійне засвоєння вивченого матеріалу, закріплення нової теми, творча робота, розвиток власних умінь, здібностей та багато іншого.

Для того, щоб виконання домашнього завдання вас не обтяжувало, а приносило користь і хороший результат, ось вам декілька порад:

– Для всебічного осмислення і міцного засвоєння програмного матеріалу варто вдумливо учити уроки не в один “присід”, а звертатися до їхнього вивчення кілька разів протягом деякого часу. Тільки за цієї умови в пам’яті залишається “глибокий слід”, а знання зберігаються на довгий час.

– Домашні завдання необхідно виконувати у день їхнього одержання. Річ у тім, що засвоєний на уроці матеріал забувається в перші 10-12 годин після його сприйняття. Це доведено психологічними дослідженнями.

– Беручись за виконання домашніх завдань, обов’язково потрібно створити психологічний настрій, налаштуватися на уважне виконання і міцне засвоєння досліджуваного матеріалу. Потрібно детально продумати ту мету, яку необхідно досягти при виконанні домашнього завдання.

– Якщо домашнє завдання містить у собі засвоєння матеріалу за підручником і виконання різних вправ, то його підготовку потрібно починати з роботи над підручником. Порядок роботи з підручником наступний: спочатку потрібно спробувати пригадати те, що залишилося в пам’яті від уроку, потім варто вдумливо прочитати параграф підручника, виділяючи в ньому найважливіші моменти, правила, висновки, прагнучи до їх глибокого осмислення і засвоєння.

– Беручись за виконання практичних завдань, варто уважно переглянути ті вправи, що виконувалися на уроці і пригадати хід їх виконання. Це допоможе встановити зв’язок домашньої роботи з практичними вправами, що виконувалися в класі та сприятиме самостійному виконанню письмових завдань.

– Під час перерв між виконанням домашніх завдань не можна піддавати себе сильним зовнішнім впливам, зокрема, дивитися телепередачі, вступати в дискусії і т.д. У цей час найкраще робити спокійну прогулянку на свіжому повітрі, виконувати легку фізичну роботу.

– Рекомендують домашні завдання виконувати щодня в той самий час і на постійному місці. Це правило при всій його простоті має істотне значення для успіху домашньої роботи. Воно сприяє швидкому зосередженню уваги на виконанні навчальних завдань, привчає до дисципліни й упорядкованості.

Прості поради для тренування пам’яті

Найтриваліше враження – зорове. Тому перша порада – усе, що хочете запам’ятати, уявляйте! Користуйтеся ілюстраціями, змальовуйте самі. Ця порада стосується будь-якої діяльності. Якщо у вас проблеми з вивченням історії – уявляйте себе учасником подій та історичних сцен.

Наступний закон запам’ятовування – повторювання. Фахівці радять робити перерви між повторенням матеріалу. Не повторювати поезію або якийсь матеріал більше чотирьох разів поспіль, краще зробити це через одну-дві години. Тоді буде зрозуміло, що залишилося у пам’яті, а що потрібно ще раз проглянути.

Нарешті, третій закон – асоціація. Зміст пам’яті полягає у встановленні зв’язків між предметами і явищами. Ці зв’язки називають асоціативними або асоціаціями. Єдиний спосіб запам’ятати певний факт – пов’язати його з іншим. Наприклад, сьогодні вам треба забрати з майстерні взуття, зайти в крамницю, підстригтися і віднести поточити ножиці. Якщо ви вранці намалюєте собі уявно картинку, як перукар робить вам модельну стрижку, будьте впевнені – жодну з цих вправ ви не забудете виконати.

Кілька вправ для покращення пам’яті

Спостереження — один з кращих способів тренування. Що більше Ви спостерігаєте, то корисніше для Вас. Прислухайтеся до голосу та інтонації навколишніх, аби потім з легкістю впізнавати їх. Запам’ятовуйте предмети на дотик. Під час поїздки в транспорті або коли стоїте в черзі спостерігайте скільки людей заходить і виходить. Оберіть для себе колір або марку машини і рахуйте, скільки разів на день Вам трапиться такий автомобіль.

Відомі всім пазли — дуже корисна іграшка. Складаючи кілька невеликих частинок в одне ціле, Ви запам’ятовуєте всі складові, а також загальну картину. Також можна використовувати конструктори і головоломки.

Вправи на логіку відмінно тренують пам’ять. Вирішуйте логічні задачі та ребуси, читайте більше детективів і заплутаних оповідань, де читач повинен сам прийти до вирішення певного питання.

Промовляйте про себе нові слова, приміром, імена та прізвища людей, з якими Ви щойно познайомилися, номери телефонів, назви вулиць. Прочитавши невеликий текст, перекажіть його про себе, складіть короткий план. Придумуйте дефініції речей, які Вас оточують, навіть якщо це найбільш звичні предмети побуту.

Читайте поезію відомих класиків. Науково доведено, що вивчення віршів тренує пам’ять, а також збільшує словниковий запас.

Повторювання — Ваш найкращий помічник. Правда, лише в тому випадку, якщо Ви робите це свідомо, а не механічно. Для того, аби Ваша пам’ять не розслаблялася, повторюйте потрібну інформацію протягом усього дня: рано вранці, перед сніданком, після трапези, в обід і перед сном.

Шукайте асоціації. Запам’ятовуйте потрібну інформацію, пов’язуючи її з тим, що Ви вже знаєте. Практикуйте цей метод і вже за місяць запам’ятати невідомі терміни або дефініції буде набагато легше.

Щиро цікавтеся тим, що хочете вивчити. Існує так званий закон інтересу, який доводить, що процеси пам’яті працюють краще, якщо інформація Вам небайдужа.

Застосовуйте на практиці усе, що знаєте, і вчіться новому. Згідно ще одному закону пам’яті, інформація, яка бере участь у діях, засвоюється краще.

Намагайтеся запам’ятовувати обсяги, відстані і розміри. Приміром, подумки складайте план приміщення, в якому перебуваєте. Дізнавайтеся точну відстань між Вашим будинком і магазином, місцем роботи, університетом. Це допоможе розвинути візуальну і просторову пам’ять.

Корисні звички, які варто формувати з дитинства

Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову— це називається звичка. Інакше кажучи, звичка це особлива форма поведінки людини, яка виявляється у схильності робити ті чи інші дії, що закріпилися внаслідок багаторазового повторення їх.

Всі знають, що є багато корисних звичок, про них постійно говорять батьки, вчителі, старші друзі та дорослі, які нас оточують. Та чи часто діти і підлітки задумуються про них? Нажаль ні, а шкода. Хочеться, щоб кожен з дитинства вже працював над собою та своїми звичками, бо саме це буде допомагати у будь якому віці. Всі корисні звички допоможуть бути більш здоровими, організованими, кмітливими та й взагалі це безліч переваг.

7 «П», як переваги корисних звичок

План дня. Плануйте свій день і просто справи, які варто зробити. Плануйте день максимально та погодинно. Це допоможе правильно оцінювати свої можливості, все встигати, від цього буде покращення настрою та самопочуття.

Позитивне мислення. Якщо постійно мати позитивне мислення, всі ситуації розглядати з кращої сторони, то можна позбутися, багатьох надуманих проблем, застерегти себе від стресу та поганого настрою.

Постійний саморозвиток. Це те, що допомагає бути сучасним, успішним та залишатися цікавим для оточуючих.

Приємні та улюблені справи, або хобі. Дає можливість додатково розвиватися, створює гарний настрій, допомагає відволікатися, не нудьгувати у вільний час, дарує спокій та задоволення.

Постійна чистота. Не забувайте позбуватися не потрібних речей у домі, у голові, у житті. Чистота скрізь гарантує життєвий порядок.

Приділяти більше часу приємним людям. Гарантія гарного настрою, приємного проведення часу та запобігання стресових, неприємних ситуацій.

Посміхатися. Це допоможе не лише самому бути в гарному настрої, це також подарує гарний настрій вашому оточенню.

Про що говорять ваші улюблені кольори (за методикою Люшера)

У кожного є улюблений колір. А чи задумувалися ви про те, що означає ваш улюблений колір? Або чому сьогодні вам до вподоби один колір, а завтра інший? Чому увесь тиждень ви носите речі одного кольору, а наступного - змінюєте кольори в одязі щодня? Тому, що колір є відображенням настрою, подій, емоційного стану, оточення та інш. Дізнайтеся, що означає колір, якому ви сьогодні надаєте перевагу. Подумайте, який колір ви поставите на перше місце, а який – на останнє:

  • сірий,
  • блакитний,
  • зелений,
  • червоний,
  • жовтий,
  • фіолетовий,
  • коричневий,
  • чорний.

Сірий

Якщо ви віддаєте перевагу сірому кольору – ви свідомо відмежовуєтеся від зовнішніх впливів, щоб зберегти ідеальний спокій і внутрішню стабільність. Якщо сірий колір для вас на останньому місці, то ви – особа, скоріше, емоційна, дуже діяльна та захоплена. Ви прагнете до яскравих вражень.

Блакитний

Блакитний колір – це символ вразливості, прихильності, вірності. Той, хто поставив його на перше місце, у хвилини невдач легко засмучується. Якщо ви рішуче відкидаєте блакитний колір, то це означає внутрішнє занепокоєння та бажання змін, які допоможуть позбутися депресії та пасивності.

Зелений

Той, хто поставив цей колір на перше місце, прямолінійний, виявляє тенденцію до ідеалізації самого себе, одночасно маючи схильність «насильно поліпшувати інших». Людина, яка рішуче відкинула зелений колір, часто скаржиться на те, що навколишні занадто багато чого від неї вимагають.

Червоний

Якщо ви розміщуєте червоний колір на першому місці, то це означає, що ви, хочете посилити свої емоційні почуття. Усі, хто виключає червоний колір, роблять це в основному тому, що відчувають протистояння до агресивності та тиску.

Жовтий

Той, хто розміщує жовтий колір на першому місці, виявляє прагнення до незалежності та надію на щасливе життя. Супротивникам цього кольору не вистачає стабільності та певного усамітнення.

Фіолетовий

Той, хто любить фіолетовий колір, створює навколо себе атмосферу гармонії та згоди, однак нерідко відчуває нерішучість, приймаючи рішення. Той, хто розміщує фіолетовий колір на останньому місці, висловлює несвідому тугу за чуттєвими переживаннями.

Коричневий

Як улюблений колір, він означає сильну потребу у відпочинку та розслабленні. Як неулюблений колір він означає те, що ви рішуче відкидаєте будь-яку повсякденність.

Чорний

Той, хто розміщує чорний колір на першому місці, часто зазнає поразок у двобоях з долею. Якщо ви розміщуєте чорний колір на останньому місці, ви не збираєтеся ні від чого відмовлятися, але тим самим ризикуєте, очікуючи від життя занадто багато.

Кiлькiсть переглядiв: 281

Коментарi