Дорога до школи

Якщо ти - один з мельниківських школярів, які щодня користуються громадським транспортом, щоб дістатися до школи - ось поради, які допоможуть зробити це безпечно:
- вчасно виходь з дому;
- не ходи по краю зупинки;
- на зупинці поводься чемно: не бігай, не кричи, не бийся;
- коли їдеш, намагайся сидіти тихо, не заважай іншим пасажирам;
- не поспішай, коли виходиш із транспорту;
- після того, як вийшов з транспорту, дочекайся, коли він від'їде, і лише тоді переходь дорогу.

Будь завжди помітним!

Особливо це стосується холодних і темних осінніх і зимових місяців. Радимо тобі носити світлий одяг, щоб водії тебе краще бачили у темряві.
Щоб зробити себе ще більш помітним для водіїв, доцільно пришити до одягу світловідвідбиваючий матеріал, який може врятувати твоє життя. Ти можеш, наприклад, зробити аплікацію з такого матеріалу та нашити її на свій одяг або прикріпити до рюкзака чи портфеля. При увімкненому ближньому світлі водій автомобіля може побачити пішохода, який носить світловідбиваючий матеріал, з відстані 150 метрів. Якщо ж на тобі немає такого матеріалу, то водій машини побачить тебе лише з 30-ти метрів. А це дуже мало для того, щоб вчасно зупинити автомобіль.

На льоду

Зима - чудова пора! Скільки радощів вона приносить! Забави на лижах і санчатах! А ковзани! Ми залюбки починаємо цю розвагу, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.
Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна перша та остання крига, адже вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини.
Цікава інформація: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною більше 7 см. Для групи людей - більше за 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути завтовшки не менше 25 см.

В інтернеті

Отримати будь яку інформацію не виходячи з дому сьогодні стало можливим завдяки інтернету. Але щоб зробити це безпечно, ти ніколи не повинен:
повідомляти своє прізвище, адресу, номер телефону, номер та місцезнаходження своєї школи та інші особисті дані;
розміщувати чи відправляти комусь електронною чи звичайною поштою фото, де ти оголений (або у нижній білизні);
відсилати поштою або передавати через когось свої особисті речі;
повідомляти пароль своєї інтернет-сторінки;
казати, що ти вдома один;
обговорювати в мережі теми, які тобі неприємні або яких ти соромишся;
показувати перед веб-камерою своє тіло, робити те, що тобі соромно;
розповідати про родину, друзів чи знайомих, особливо видавати їхні таємниці.
Крім того:
  • - при реєстрації ніколи не заповнюй поля, де від тебе вимагають прізвище, номер мобільного та домашнього телефону, домашню адресу. Якщо ці поля обов’язкові, то краще вигадай для себе прізвище, адресу та номер телефону. Це потрібно для твоєї безпеки. Взагалі, для реєстрації у чаті, вКонтакті створи для себе окрему електронну поштову скриньку;
  • - коли вигадуєш у чаті для себе нікнейм, то він не повинен бути схожим на твоє прізвище. Також він не повинен стосуватися твого зовнішнього вигляду;
  • - у ВК та подібних сайтах обмеж доступ до твоєї сторінки невідомих тобі людей. Додавай до списку своїх друзів лише тих, кого ти добре знаєш у справжньому житті.
Пам’ятай: спілкування в інтернеті не є твоїм обов’язком, тому якщо тобі це більше не подобається або тебе лякають твої інтернет-друзі, то лише вимкни комп’ютер і не повертайся більше до спілкування онлайн!
Увага! Ніколи за жодних умов не погоджуйся на особисту зустріч у реальному світі зі своїм інтернет-другом. Якщо ти все-таки вирішив зустрітися з ним, то нехай обов’язково батьки чи інші дорослі, яким ти довіряєш, прийдуть з тобою на зустріч. Ти можеш також сказати про це своєму віртуальному другу. Місце для зустрічі повинно бути таким, де постійно знаходиться багато людей, наприклад, парк розваг, каток.

Дізнатись більше: http://www.babybezpeka.org.ua
Кiлькiсть переглядiв: 279

Коментарi