П'ять причин читати дитині на ніч

Укладаючи дітей спати, батьки мріють нарешті присвятити трохи часу собі. Однак не поспішайте йти, почитайте дітям на ніч. Американські вчені встановили цікавий факт: діти, яким читали на ніч 3–5 разів на тиждень, краще вчаться читати й рахувати у школі. Читаючи дітям на ніч, ви сприяєте їхній успішності в майбутньому. Крім того, читання на ніч має ще безліч переваг. Розглянемо деякі з них.

/Files/images/vesna/казки-на-ніч.jpg

1. Читання на ніч зміцнює ваші стосунки з дітьми
Казка перед сном – чудовий привід провести час наодинці з дитиною. Ні Інтернет, ні телевізор, ні домашні справи – ніщо вас не відволікає в такі моменти. Чим старше стає дитина, тим важче знаходити час, який ви будете проводити разом. Тому читання на ніч – чудова нагода побути один з одним і тим самим зміцнити зв'язок з дитиною.

2. Читання на ніч збільшує словниковий запас дитини

Читання на ніч допомагає дитині розвивати мовленнєві навички. Дитина вчить нові слова й дізнається про способи вживання вже відомих їй слів. Розвиваючи мовлення, дитина стає розумніше та впевненіше в собі. Діти з великим словниковим запасом соціально розвинені, вони можуть легко спілкуватись як удома, так і в школі, знаходити спільну мову з однолітками.

3. Читання на ніч розвиває в дітей моральні якості

Дитячі книги часто повчальні. Добро в них завжди перемагає зло, а чесний герой успішно проходить через усі випробування. Читаючи дитині на ніч, ви вчите її відрізняти хороше від поганого, піклуватися про тих, хто її оточує, бути доброю. Дитина краще пізнає та сприймає такі життєві уроки з цікавих і зрозумілих їй історій, а не з моралі батьків.

4. Читання на ніч розвиває уяву дитини

Подорожі у нові незвідані світи на сторінках книг розвивають уяву дитини. Сюжети книг оживають у дитячих іграх і малюнках. Коли ви читаєте дитині на ніч, вона зосереджується й уважно слухає описи, малюючи їх у своїй уяві. Багата уява – необхідна навичка для творчості. У майбутньому дитина зможе гідно її оцінити.

5. Читання на ніч - це весело!

Дорослішаючи, ми забуваємо, якими веселими бувають дитячі книги. Читання дітям на ніч дає можливість відчути це знову. Протягом дня ваша голова забита різними «дорослими» думками, і читання дитині на ніч може стати веселим заняттям для вас обох. Крім того, читаючи дитині на ніч, ми й самі ненадовго повертаємось у дитинство, знову отримуючи задоволення від книг, які любили раніше.

Одним з найважливіших завдань, які стоять перед справжніми батьками, є завдання виховати дитину доброю людиною. Дитячі книги розвивають моральні якості, емоційну сферу та соціальні навички дитини. Для цього потрібно зовсім небагато - всього 10 хвилин читання дітям перед сном!

/Files/images/berezen/профі.jpg

Вибір майбутньої професії –

як допомогти дитині

Для дитини вибір професії далеко не найлегший процес, особливо, якщо вона не знає, чому хоче присвятити свій час в майбутньому. Для мельниківських дітей перший серйозний вибір, який згодом впливає і на вибір майбутньої професії, доводиться робити наприкінці дев’ятого класу.

Учень, який вирішив продовжувати навчання в загальноосвітньому навчальному закладі III ступеня, повинен визначитися з профілем наступного класу: гуманітарним, фізико-математичним, природничим (у кожного загальноосвітнього закладу свій набір напрямів : МА (математика-англійська), ФМ (фізика-математика), ІТ (інформаційні технології), МП (математично-природничий), окремо математичний профіль тощо).

Починати розмову з дитиною про вибір майбутньої професії краще з дошкільного віку. Адже якщо дати дитині можливість спробувати себе в різних заняттях, навчити працювати і ознайомити з азами професій в ігровій формі, в майбутньому, їй буде легше зрозуміти, чим він хочеться займатися, а чим ні. Але якщо дитина вже виросла, і підійшов час обирати професію, а вона не знає, чому присвятити своє життя, є різні стратегії для вирішення цієї проблеми.

По-перше, необхідно визначити мету, яка повинна бути: конкретною, реалістичною, тобто відповідати власним здібностям (фізичним, інтелектуальним, фінансовим), обмеженою за часом і позитивною. Для цього батькам необхідно обговорити з дитиною її здібності, переваги та обмеження, адже цілі повинні бути чимось підкріплені.

Ось на такі питання пропонуємо відповісти дітям:

1. На який рівень освіти (середня спеціальна, вища або курси) я можу розраховувати, враховуючи мої інтелектуальні здібності та фінансові можливості батьків?

2. Що повинна містити в собі професія, щоб мені було цікаво вчитися і працювати?

3.Яку заробітну плату я хочу отримувати за свою працю (реальний мінімум)?

4. Який спосіб життя я хочу вести: напружений, при якому доводиться більшу частину часу приділяти роботі, або вільний, при якому можна приділяти багато уваги розвагам, друзям і родині?

5. Чи хочу я працювати поруч з будинком, в рідному місті, або можу переїхати?

По-друге, якщо дитина не знає, чим хоче займатися в майбутньому і ні до чого не виявляє зацікавленості, радимо батькам сильно не переживати з цього приводу, так як інтерес не завжди прокидається відразу. Щоб підліток виявив цікавість до чого-небудь, варто створити для цього необхідні умови: не сидіти на місці і пробувати себе в різних видах діяльності, стати уважнішими до себе і помічати, чим подобатися займатися, що виходить робити з легкістю, а що через силу.

Наприкінці слід зазначити, що в жодному разі не можна тиснути на дитину і змушувати швидко приймати рішення, адже від цього залежить її подальше життя.

60 важливих фраз, які повинна почути кожна дитина

Іноді ми просто не знаємо, як висловити дитині свою любов. А говорити про це дуже важливо. Батьківські слова, як чарівні талісмани, залишаться з дитиною на довгі роки і будуть захищати, надихати і підтримувати все життя. До вашої уваги - найважливіші, на думку дитячих психологів, фрази, які допоможуть Вам висловити ...

- безмежну любов та гордість:

Ти наповнив (наповнила) моє серце любов'ю.

Я така щаслива (такий щасливий), що ти в мене є.

Бути твоїм татом (твоєю мамою) - моя улюблена робота.

Я тебе люблю.

Я пишаюся тобою.

Мені подобається бути твоєю мамою (твоїм татом).

Ти дуже важливий (важлива) для мене.

Я вірю в тебе.

Без тебе наша сім'я була б зовсім іншою.

Ти - моя найбільша цінність.

Ти робиш мене щасливою (щасливим).

Коли я бачу тебе щасливою (щасливим), я щаслива теж.

Бачити, як ти ростеш - Найкраще в моєму житті.

Я ніколи не перестану тебе любити.

Ти - все що мені потрібно.

- схвалення:

Я приймаю тебе таким, який ти є.

Тобі не потрібно бути ідеальним, ти і без того хороший.

Я тебе розумію.

Я тебе прощаю.

Мені подобається дивитися на світ твоїми очима.

Спасибі тобі за те, що ти саме такий.

- підтримку:

Ти цього вартий.

Не бійся бути собою.

Всі роблять помилки.

Так, і я теж.

Ти можеш завтра спробувати ще раз.

Ніхто не досконалий.

Ти не можеш подобатися всім без винятку, і це абсолютно нормально.

- важливість думки дитини:

Я тебе слухаю.

Для мене важлива твоя думка.

Ти можеш сказати «ні».

Ти можеш сказати «так».

Ти тоді був зовсім правий.

Давай зробимо по-твоєму.

Я тебе розумію.

Так, я з тобою погоджуюсь.

- довіру:

Я тобі вірю.

Я тобі довіряю.

Я поважаю твій вибір і підтримую тебе.

- оцінку зусиль:

Я знаю, що ти старався з усіх сил.

Ти мені так добре допомагаєш!

Я дуже ціную твою допомогу.

- визнання достоїнств:

Ти такий винахідливий / артистичний.

У тебе завжди чудові ідеї.

Бути цікавим — це дуже добре.

Ти так цікаво розповідаєш!

Твоя картина / розповідь / пісня просто чудова.

Я тобою захоплююсь.

Це чудове питання!

Твоїм друзям з тобою пощастило.

З тобою я щодня вчуся новому.

Ти робиш мене краще.

Ти хороший хлопчик / дівчинка.

Ти відмінно виглядаєш сьогодні.

Ти вчинив дуже хоробро.

Ти в цьому розбираєшся краще мене!

Відмінно сказано!

Ти гарний і зовні, і зсередини.

Сказати, що Вам добре разом:

З тобою завжди весело!

Так чудово, що у нас з тобою весь день попереду.

Розповідай швидше, не терпиться все почути!

Джерело: www.popsugar.com/moms/Positive-Things-Say-Your-Child-38418508?utm_source=babble.com&utm_medium=referral&utm_campaign=pubexchange_facebook

ПРОБЛЕМИ СПІЛКУВАННЯ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Буває так, що підліток не впускає батьків у свій внутрішній світ і насущні проблеми. Така поведінка дитини – ознака дорослішання і становлення особистості. Тому панікувати не варто. Але розібратися необхідно. З’ясувати, чому дитина не розмовляє з батьками про своє життя. Чому мовчить про свої проблеми? Тим більше, що до України дісталася "епідемія" під назвою "Гра Синій кит". Куратор "китів" неначе проявляє зацікавленість життям підлітка, входить в довіру, натомість - доводить підлітка до самогубства! Небайдужі батьки стежать чи немає у їхніх дітей ознак "кита", небайдужі користувачі соцмереж перетворюються на так званих Антикитів і намагаються відмовити підлітків від суїциду, а кураторів від продовження гри. Корінь всього - проблема в спілкуванні з батьками, яка може бути викликана тим, що дитина не відчуває зацікавленості батьків у важливих для неї питаннях. Підлітків точно не цікавлять навчання і оцінки в школі. Тинейджерів цікавлять зовсім інші аспекти життя людини.

Часто буває, що причини проблем у спілкуванні з підлітком – в моделі поведінки сім’ї, яку дитина мимоволі копіює або радикально відкидає. Діти не розмовляють зі своїми батьками, якщо в родині не прийнято обговорювати проблеми. Або навпаки, батьки так багато говорять і повчають, що не можна й слова вставити.

Як допомогти підліткові-мовчуну? Для початку не варто турбуватися занадто сильно, якщо, звичайно, таке мовчання не триває кілька місяців. Треба пам’ятати, що тинейджерам дуже важливо відчувати себе самостійними і особливими, тому їм потрібна дистанція у відносинах з батьками.

Найчастіше турботу і слова батьків підлітки сприймають як спробу здобути владу над їхнім життям. Тому вони починають ховатися і фізично, не кажучи, куди вони йдуть, і душевно, приховуючи свої думки і почуття. Це дає можливість відчути себе незалежними хоча б в якійсь мірі. В такому разі не намагайся «залізти» дитині в душу, а спробуйте перейнятися її проблемами і толерантно допомогти підтримкою. Ідеальний варіант – порадник на стороні: БАБУСЯ, ДІДУСЬ, ВЧИТЕЛЬ, ТРЕНЕР... Часто трапляється, що відмова дитини від щирих розмов поширюється тільки на членів його сім’ї. У той же час з іншими дорослими він може ділитися своїми планами і переживаннями.

Якщо Ви дізналися, що у Вашої дитини, є таке спілкування з кимось із рідних, з тренером або з кимось з батьків друзів, намагайтеся віднестись до цього спокійно. Адже це просто здорово, що у дитини є авторитетний дорослий друг. Значить, є хтось, хто допоможе йому краще зрозуміти себе. Хтось, хто зможе підтримати його в скрутну хвилину. Головне, щоб цей дорослий був адекватний і мудрий.

І найголовніше: батькам, потрібно вчитися будувати якісні стосунки з дітьми і навчитися їх слухати. І це важливо починати робити буквально з пелюшок, ще до того, як виникнуть проблеми підліткового віку.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  • /Files/images/PICT2033.JPG

Нагадаємо Вам приблизний обсяг батьківських зобов'язань

1. Забезпечити відвідування дитиною навчальних занять.
2. Забезпечити здоровий спосіб життя дитини, повноцінне харчування, можливість виконувати домашнє завдання.
3. Забезпечити дитині шкільну форму та охайний зовнішній вигляд, спортивний одяг та взуття, необхідне навчальне приладдя та витратні матеріали.
4. Слідкувати за станом здоров'я своєї дитини та вчасно відвідувати лікаря для профілактичних оглядів/лікування.
5. Представитися черговому та повідомити мету відвідування школи.
6. Дотримуватись правил культури поведінки та спілкування.

В школі заборонено:

1. Тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв.
2. Використання під час занять мобільних телефонів.
3. Вхід до школи стороннім особам.
4. Вигул тварин на території школи.
Кiлькiсть переглядiв: 195

Коментарi